Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу повідомив, що передав держсекретарю США Майку Помпео і раднику Білого Дому з нацбезпеки Джону Болтону список 84 членів терористичної течії Фетуллаха Ґюлена (FETÖ), екстрадиції яких Туреччина вимагає від Сполучених Штатів. Про це повідомляє Anadolu з посиланням на заяву глави турецького МЗС на прес-конференції за підсумками переговорів з Помпео в Вашингтоні.
Раніше повідомлялося, що США розглядає можливість видати Туреччині проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого в Анкарі ввжають винним в організації спроби державного перевороту в 2016 році. Минулого місяця представники адміністрації Трампа звернулися до федеральних правоохоронців з метою вивчення законності видачі Гюлена Туреччині. Вашингтон почав розглядати таку можливість аби зменшити тиск Ердогана стосовно ролі Саудівської Аравії у вбивстві журналіста Джамала Хашоггі.
Чавушоглу торкнувшись на прес-конференції теми розслідування інциденту з саудівським журналістом Хашоггі наголосив, що Туреччина наполягає на повному проясненні всіх обставин вбивства оглядача. Дипломат зазначив, що ця позиція Анкари доведена до відома США.
За словами Чавушоглу, в справі Хашоггі є нез’ясовані питання. При цьому він додав, що «Туреччина хоче встановити, від кого виходив наказ».
Нагадаємо, що за данними ЗМІ спецслужби США визнали причетність наслідного принца Мухаммеда бін-Салмана до вбивства.