Сполучені Штати розглядають можливість видачі Туреччині проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого вважають винним у організації військового перевороту в країні у 2016 році. Про це повідомляє телеканал NBC з посиланням на дані високопосадовців.
Представники адміністрації Трампа минулого місяця звернулися до федеральних правоохоронців з метою вивчення законності видачі Гюлена Туреччині. Білий дім готовий вдатися до такого кроку, аби змусити Реджепа Ердогана зменшити тиск на Саудівську Аравію через вбивство журналіста Джамала Хашоггі, розповіли чотири джерела телеканалу. Зараз цим питанням займається Міністерство юстицій, ФБР та Міністерство внутрішньої безпеки. США намагається з’ясувати всі деталі правомірності таких дій, оскільки Фетхуллах Гюлен має «Грін-карту» і проживає у Пенсильванії з 90-х років.
Одне з джерел повідомило, що розглядається варіант екстрадувати Гюлена не до Туреччина, а до якоїсь третьої країни.
Новини про можливу видачу проповідника викликали обурення у політичних колах. Державний департамент, Міністерство юстиції, ФБР та Міністерство внутрішньої безпеки не відповіли на запити про коментарі. Адвокати Гюлена також ухилилися від відповідей на запитання.
Прес-секретар Ради з національної безпеки (РНБ) заявив: «РНБ не була задіяна та не знала про будь-які дискусії щодо видачі Фетхуллаха Гулена у зв’язку зі смертю Джамала Хашоггі».
Турецька сторона заявила, що не бачить взаємозв’язку між двома справами. Туреччина має намір дочекатися дій США стосовно Гюлена і продовжувати розслідування справу Хашоггі.
Минулого місяця повідомлялося, що брат Фетхуллаха Гюлена був засуджений до 10 років ув’язнення за участь у терористичному угрупуванні.