Тема євроатлантичних устремлінь України була і залишається точкою стику поглядів та інтересів в українському суспільстві як серед пересічних громадян так і серед окремих політиків та політичних сил. Давайте проаналізуємо яких точок зору дотримуються політичні сили, зокрема і відносно нові партії в період активної підготовки до нових виборів.

Традиційно та незмінно курс України в НАТО твердо підтримує Народний Фронт. Так, фракція Народного фронту нещодавно навіть ініціювала ухвалення нового Закону України, який би регламентував порядок вступу України до ЄС і НАТО. «Ми вважаємо, що цей курс має бути безальтернативним і об’єднавчим для українських патріотичних сил, проте цей курс вимагає не ліричних слів, а чіткої роботи покрокової, продуманої зрозумілої для нашого суспільства і закордонних партнерів», — зазначив голова фракції Максим Бурбак.

Активно підтримує курс України в НАТО БПП і сам Президент особисто, який нещодавно позитивно відреагував на отримання Україною статусу аспіранта в НАТО. «Вітаю важливе довгоочікуване та логічне рішення НАТО підвищити рівень амбіцій України щодо Альянсу», — зазначив П.Порошенко на своїй сторінці у фейсбук.

Натомість є політичні сили, які не вважають курс України в НАТО стратегічно виправданим та взагалі не вірять у можливість набуття Україною членства в Альянсі.

«Вступ України до НАТО» — політична демагогія, щоб відволікти від провалів в економіці», — зазначив в ефірі каналу 112-Україна лідер політичної парті «За життя» В.Рабінович.

«Не дивлячись на вибраний керівництвом держави курс в НАТО, в Україні є політичні партії та окремі політики, які вважають цей курс більше спекулятивним, аніж реальнім та виправданим. До таких партій, наприклад, відноситься «Опозиційний блок», лідер якого Ю.Бойко неодноразово зазначав по спекуляції влади навколо теми України та НАТО. Є також і політичні сили, які взагалі вважають єдиним правильним рішенням – нейтральній статус України», — прокоментував політолог-міжнародник, аналітик центру «КиївСтратПро» Андрій Бузаров.

Тема нейтралітету дійсно піднімалась в політикумі не один раз. «Враховуючи нинішні об’єктивні обставини в України та геополітиці в цілому, наша держава не зможе стати членом НАТО, як би ми того не хотіли. Тому наш стратегічний курс – озброєний нейтралітет. Україна повинна мати власні розвинуті та боєздатні збройні сили, здатні забезпечити її територіальну цілісність та гарантувати безпеку громадян», — вважає голова політичної партії «Розумна Сила» Олександр Соловйов.

Як бачимо, позиції зазначених політиків та їх партій щодо теми інтеграції України до Альянсу розходяться діаметрально протилежно. Аналогічна протилежність у точках зору існує і в суспільстві, про що свідчать численні соціальні опитування по даній темі. Варто відзначити, що за останні декілька років підтримка населенням набуття Україною членства в НАТО значно збільшилась.

В будь-якому випадку ця тема і далі буде залишатись приводом для гарячих політичних дискусій та передвиборного піару.

Додатковий матеріал автора за темою Україна та НАТО просимо читати за посиланням.

В’ячеслав Шутенко

Print Friendly, PDF & Email