Євросоюз глибоко занепокоєний присутністю російського військового обладнання та особового складу в районах, які контролюють підтримувані Росією бойовики на Донбасі. Про це делегація ЄС заявила під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні у понеділок, 12 листопада, повідомляє Укрінформ.

«Ми знову закликаємо Росію негайно припинити підживлювання конфлікту шляхом надання фінансової та військової допомоги збройним формуванням, і ми глибоко занепокоєні інформацією про присутність російського військового обладнання та особового складу у районах, які контролюють підтримувані Росією збройні формування», – йшлося у заяві.

Крім того під час спеціального засідання присвяченого незаконним «виборам» на Донбасі делегація ЄС рішуче засудила їх проведення та назвала «кричущим порушенням міжнародного права та українського законодавства і Мінських угод». Також було зазначено, що так звані «вибори» не мають жодної юридичної сили. 

Делегація нагадала, що за Мінськими домовленостями передбачено проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей, однак виключно в рамках українського законодавства та після встановлення належних безпекових умов, у відповідності до стандартів ОБСЄ та під моніторингом БДІПЛ.

Нагадаємо, що 11 листопада в ОРДЛО пройшли «вибори» «голів» та «національних рад». 

Print Friendly, PDF & Email