У медичному центрі Cedars-Sinai в Лос-Анджелесі у віці 95 років помер Стен Лі, творець чудової серії супергероїв компанії Marvel Comics, письменник, продюсер, сценарист, актор та телеведучий.  

Лі створив багато культових персонажів, включаючи Людину-павука, Людей Ікс, Залізну Людину, Неймовірного Халка, Чорну Пантеру і Фантастичну четвірку.

Стен Лі почав свою кар'єру в 1939 році стажером в компанії Timely Comics, яка в згодом перетворилася на компанію Marvel. В якості головного автора Marvel Comics, а пізніше і видавця, Лі вважався творцем сучасного коміксу.

Він також брав участь в кіновиробництві, створюючи нову реальність для своїх брендів. Перший крупнобюджетний фільм, заснований на персонажах Лі, «Люди Ікс», вийшов на екрани в 2000 році і мав великий успіх, заробивши понад 130 мільйонів доларів в Північній Америці. Наступний фільм «Людина-павук» поставив новий рекорд продажів в 2002 році - понад 400 мільйонів доларів. Загалом за мотивами коміксів Стена Лі з 2000 року було знято 50 фільмів.

«Раніше я думав, що те, що я зробив, було не дуже важливим. Люди будують мости і займаються медичними дослідженнями, а я тут розповідав історії про вигаданих людей, які роблять дивні, божевільні речі і носять химерні костюми. Але я вважаю, що я зрозумів, розвага - це така справа, від якої важко відмахнутися», – сказав Лі газеті«Чикаго Тріб’юн» в 2014 році.

Джерело: Голос Америки

Print Friendly, PDF & Email