11 листопада  у так званих «ДНР» та «ЛНР» пройшли «вибори» «лідерів» територій, передає ВВС Україна.

У Донецьку за результатами підрахунку 97,52 відсотків бюлетенів перемагає виконуючий обов’язки керівника «ДНР» Денис Пушилін, який набрав 60,9% голосів. Дані оприлюднено «виборчкомом ДНР».

У Луганську оголосили про перемогу Леоніда Пасічника, який за результатами підрахунку 96 відсотків бюлетенів набрав 68,4 відсотки голосів виборців. Він очолив так звану «ЛНР» рік тому, коли свою посаду після внутрішнього конфлікту залишив Ігор Плотницький.

Явка на «вибори» на 18:00 склала 72,5 відсотки у «ЛНР» та 76,2 відсотки у «ДНР».

Як передавали російські видання «вибори» пройшли спокійно та без інцидентів. 

Це вже другі «вибори» «голів» та «народних рад» на тимчасово непідконтрольних територіях України. Перші відбулися у 2014 році. 

Президент України Петро Порошенко засудив проведення «виборів» та назвав їх фейковими. Він також зазначив, що вони є свідченням неготовності Росії до мирного врегулювання ситуації на Донбасі. 

Проведення «виборів» засудили також в Європейському Союзі. Високий представник ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Федеріка Могеріні заявила, що ці «вибори підривають зобовязання взяті за мінськими угодами та порушують суверенітет України».

Президент Франції Макрон та канцлер Германії Меркель також засудили проведення незаконних «виборів» у спільній заяві, зробленій після зустрічі з президентом Порошенко в Парижі. Політики зазначили, що ці нелегітимні «вибори» суперечать духу мінських домовленостей і декларації глав держав і урядів чотирьох країн «нормандського формату», узгодженої ними одночасно з Мінським комплексом заходів в лютому 2015 року.

Читайте наш матеріал «Вибори в ЛДНР. Що буде далі».

Print Friendly, PDF & Email