МВФ не змінює своїх прогнозів стосовно темпів економічного розвитку Саудівської Аравії після вбивства журналіста Джамала Хашоггі. Про це повідомив голова відділу Близького Сходу та центральної Азії Джихад Азур, передає Reuters. Фонд не збирається проводити переоцінку ситуації в країні, оскільки інцидент не матиме значного впливу.

«Що матиме значення, так це зростання цін на нафту і певна кількість інших показників, як наприклад, темп фіскальної перебудови, чи реформ, які надалі впроваджуватиме саудівська влада», – сказав Азур. Він також додав, що перспективи для саудівської економіки на наступний рік відзначені стабільним ростом, обумовленим зростанням цін на нафту, а також збільшенням її видобутку. Крім того значний прогрес намітився і в ненафтовому секторі. 

До вбивства Хашоггі у консульстві Саудівської Аравії МВФ прогнозував ріст ВВП країни на 2,2 відсотки в цьому році та на 2,4 відсотки в наступному. 

Справа Хашоггі може призвести до погіршення відносин Заходу та Ер-Ріяду та спричинити введення санкцій проти країни чи окремих осіб. 

Минулого місяця керуючий директор МВФ Крістін Лагард був одним із більш ніж двох десятків топ-чиновників та західних керівників, які скасували участь у великій міжнародній інвестиційній конференції в Ер-Ріяді через вбивство.

Проте незрозуміло, чи насправді ця справа зменшить кількість іноземних інвестицій для Саудівської Аравії в довгостроковій перспективі; багато західні компанії відправили на конференцію керівників нижчого рівня, а ділові переговори все одно проходили у кулуарах.

«Дуже важко сказати, як це може вплинути на загальний обсяг інвестицій у довгостроковій перспективі. Ми бачили деяке зниження на ринку акцій, але це було на короткий період», — сказав Азур.

Джамала Хашоггі вбили 2 жовтня у приміщенні консульства Саудівської Аравії у Стамбулі. Турецькі слідчі вважають, що винні знаходяться серед групи з 15 саудівських агентів, які прибули в країну в день вбивства. Декілька країн, в числі яких Франція, заявляли про можливість введення санкцій у випадку, якщо вина Ер-Ріяду буде доведена. 

Print Friendly, PDF & Email