Голова Сенату Польщі наголосив, що спільним ворогом трьох країн є «імперська політика Москви» і вони мають співпрацювати у протистоянні російській загрозі. З такою промовою маршал Станіслав Карчевський звернувся до учасників сесії Парламентської асамблеї Польщі, Литви та України, передає Польське Радіо. 

«Спільним викликом для Польщі, Литви та України є відбити загрозу, що пливе для наших взаємин з російських провокацій. У польсько-українських відносинах ці провокації стосуються історичної пам’яті, а в польсько-литовських відносинах – проблем польської меншини в Литві. Так історія, які і справи меншини насправді складні, але це не є причиною, щоб ми дозволяли будь-кому їх розігрувати, для того, щоб нас порізнити і пересварити», – заявив Карчевський. 

Він також нагадав, що країни спільно підтримують територіальну цілісність України. Польща до того ж є третім, після США та Канади, донором для української армії, а Литва працює у цьому напрямку в міру своїх сил.

Голова Сенату також наголосив на необхідності збереження санкцій Європейського Союзу проти країни-агресора Росії, і їх розширення у випадку подальших незаконних дій Кремля, які ми зараз спостерігаємо в Азовському морі. 

Будівництво газопроводу «Північний поток-2» Карчевський засудив і назвав способом збагачення та фінансування подальших злочинів Путіна. 

 Сесії Парламентської асамблеї Польщі, Литви та України проходитиме 12-13 листопада у Вільнюсі. Українську делегацію очолює голова Верховної ради України Андрій Парубій. Сторони обговорюють питання безпеки і реформ, які проводяться в Україні та в регіоні; Східне партнерство; проблему гібридної загрози; боротьбу з пропагандою; та співпрацю у військовій галузі і в енергетиці.

Print Friendly, PDF & Email