Франція ще раз заявила, що готова ввести санкції проти Саудівської Аравії, якщо виявиться, що влада королівства була причетна до вбивства Джамала Хашоггі. Про це в середу сказав міністр закордонних справ Жан-Ів Ле Дріан, повідомляє Reuters.

«Ми будемо вживати необхідних заходів проти відповідальних осіб», — сказав Ле Дріан, додавши, що Франція не виключає жодних санкцій проти Саудівської Аравії, яка є великим покупцем французьких озброєнь, продуктів розкоші та багатьох інших товарів експорту.

Однак Франція має намір дізнатися істину та вивчити всі деталі справи перш ніж вживати будь-яких каральних заходів. Тому міністр закликав Саудівську Аравію встановити всю правду про цю справу, виявити винних та покарати їх за законом. «Поки імена відповідальних за вбивство та його обставини не будуть оприлюднені, зроблені доступними та оцінені, ми будемо вимагати істини, — заявив міністр радіостанції RTL. – Поки ми цього не маємо», – додав він.

При цьому результати слідства Ер-Ріяду не можуть не викликати сумнівів, оскільки королівство вже декілька разів змінювало свої свідчення за справою. Спочатку було заявлено, що вбивство сталося за помилкою: журналіста мали лише затримати для допиту. Однак згодом під міжнародним тиском Саудівська Аравія визнала, що це було навмисне та добре сплановане вбивство.

Туреччина вважає, що Хашоггі був убитий в констульстві Саудівської Аравії групою з 15 агентів королівства, які були спеціально направлені саудівською владою. Однак деякі аналітики вважають, що таким чином Єрдоган лише намагається прибрати свого головного регіонального суперника.

Нагадаємо, що 24 жовтня Сполучені Штати анулювали візи декільком офіційним особам королівства, а Германія призупинила поставки зброї до Саудівської Аравії доки не буде знайденно винних у вбивстві журналіста. Ангела Меркель також закликала інші країни Європи брати приклад з ФРГ.

Print Friendly, PDF & Email