Російська православна церква може бути позбавлена ​​автокефалії, якщо не буде визнавати першість Вселенського патріархату. Таке попередження було висунуто РПЦ у зв’язку з небажанням визнати рішення Константинопольського патріархату про надання автокефалії Православній церкві України. Про це повідомив доктор богослов’я, архієпископ Тельмісський Іов (Геча), передає УНН.

«Ми сподіваємося, що Православна церква Росії прийде до розуму і повернеться в єднання з Вселенським престолом, бо Вселенський престол не бажає рвати з нею відносин. Але якщо така ситуація буде тривати довгий час, звичайно, Вселенський престол буде змушений приймати певні рішення, щоб забезпечити єдність церкви», — відповів архієпископ на питання стосовно того, чи може Константинополь скасувати Російську церкву, тим більше з огляду на розрив нею євхаристійного єднання з Вселенським патріархатом через українського питання.

Таку позицію священнослужитель пояснив тим, що Константинополь має привілей проголошувати автокефалію, і в томосах про автокефалію всіх нових церков сказано, що вони повинні визнавати першість Константинополя і звертатися до нього за порадою кожен раз, коли у них виникає якесь питання світового рівня. Якщо ж Православна церква Росії має сумніви щодо цього привілею, вона повинна зректися власної автокефалії.

Нагадаємо, 12 жовтня Українська православна церква отримала автокефалію. 

Print Friendly, PDF & Email