Керівництво музеїв Ватикану розглядає можливість встановлення обмежень на кількість відвідувачів. Причиною називають занепокоєння занадто великим натовпом людей, що може спричинити тисняву та призвести до людських жертв, передає The Guardian.

Музеї Ватикану щороку відвідує більше шести мільйонів чоловік. Як повідомили виданню гіди Ватикану на умовах анонімності, щодня близько 10 людей непритомнює або переживає панічні атаки через перебування в закритому приміщенні у великому натовпі, що повільно рухається коридорами 54 галерей музею до найбільш відомого об’єкта Ватикану Сикстинської капели. Найбільш небезпечним періодом екскурсоводи називають літні місяці, коли температура піднімається до 40 градусів а кількість відвідувачів сягає понад 30 тисяч на день. При цьому кондиціонерами обладнана лише Сикстинська капела.

«Безпека – це головна проблема, оскільки всередині ви відчуваєте себе наче в пастці, ви ледь можете бачити власні ноги. Натовп – це одна з найнебезпечніших речей. Подивіться, що сталося у Мецці. Подібне може ніколи не відбутися у Ватикані, але може і відбутися. Ось, що лякає мене», – сказало джерело видання. 

Один з гідівтакож розповіла, що через сильну тисняву впала та зламала ногу. Вона розглядала можливість подати позов на Ватикан, однак адвокат сказав, що це неможливо, оскільки Ватикан має власні правила стосовно безпеки приміщень. 

На прохання прокоментувати ситуацію Барбара Джатта, яка є директором музеїв з 2016 року, зазначила: «Разом з адміністрацією Ватикану ми намагаємося визначити правильну кількість (відвідувачів) з 2019 року». Вона також додала, що Ватикан вже найняв фірму для поліпшення систем продажу квитків та безпеки. Також в листопаді буде встановлено систему кондиціонування повітря в кімнатах Рафаеля та апартаментах Борджіа.

Print Friendly, PDF & Email