Російська православна церква (РПЦ) оголосила про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.

«На сьогоднішньому засіданні Священного синоду було прийнято рішення про повний розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом», — заявив 15 жовтня глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату митрополит Іларіон.

Цей крок став відповіддю на наміри синоду Константинопольського патріархату надати автокефалію Українській православній церкві та зняття анафеми з Філарета.

За словами релігієзнавця Ігоря Козловського, якщо РПЦ відмовиться від євхаристійного спілкування з Константинополем, то піде на повний розкол.

Колишній редактор «Журналу Московської Патріархії» Сергій Чапнін в коментарі виданню «Медуза» сказав, що після розриву відносин з Константинополем РПЦ може залишитися в ізоляції.

«Більшість церков вважають цей конфлікт виключно двостороннім і не збираються брати в ньому участь. Вважаю, практично всі вони готові схвалити рішення Константинополя. Російська православна церква залишиться в меншості, якщо не в ізоляції», — вважає Чапнін.

Нагадаємо, Вселенський Патріархат визнав незалежність Української церкви від Московського Патріархату.

Print Friendly, PDF & Email