У європейців з’явилася перша проблема, пов’язана зі створенням спеціального фінансового механізму, здатного обходити санкції США проти Ірану.
Країни ЄС не хочуть брати на себе відповідальність і розміщувати цей орган у себе, побоюючись реакції з боку Сполучених Штатів. Тобто все чекають, яка держава візьме на себе цю місію, здатну спровокувати пряму конфронтацію з Вашингтоном.
Австрія відмовилася створювати орган, що дозволяє обходити санкції проти Ірану, у себе в Відні. Зараз Німеччина, Франція і Британія намагаються переконати Люксембург, щоб він став хостом для цього органу.
Спеціальний фінансовий механізм, або як його називають в Європі Special Purposes Vehicle (SPV) – це розрахунково-кліринговий центр, який дозволить європейцям торгувати з Іраном, незважаючи на санкції США. Гроші будуть проходити не через руки іранців, що безпосередньо не порушує режим санкцій.
Якщо Люксембург не захоче брати на себе цю ношу, будуть говорити з Бельгією. Зрештою, Єврокомісія активно виступає за цей орган, а значить до неї буде і найбільше запитань.
Передбачається, що SPV буде запущений до кінця місяця, а запрацює на повну силу в 2019 році.
Як повідомлялося раніше, Європейський союз виступив проти рішення Сполучених Штатів про перегляд нафтових і фінансових санкцій проти Ірану. Про це заявив у понеділок комісар з економічних питань П’єр Московічі.
Вашингтон прийняв рішення про відновлення каральних заходів, які були скасовані в рамках ядерної угоди 2015 року, погодженої адміністрацією президента Барака Обами. Крім того списку санкцій поповнився на 300 нових цілей в нафтовій, судноплавної, страховий і банківській сферах Ірану.