У Росії заявили про намір перекрити Азовське море для всіх українських плавзасобів.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав член комітету Ради Федерації з оборони Франц Клінцевич, коментуючи затримання Україною російських судів, які відвідали анексований Крим.

Чиновник переконаний, що Україна «реально розриває» угоду про Азовське море своїми діями.

Дії Києва, на думку Клінцевіч, є «явним беззаконням».

«Це явне беззаконня. І не має значення, чи йде мова про російські судна чи судна іноземних держав — і ті, і інші абсолютно законно увійшли в порти Криму. Нас буквально штовхають на різкі відповідні дії. Так, ми буквально за лічені хвилини здатні перекрити Азовське море для будь-якого українського плавального засобу. і я не виключаю, що подібні дії можуть послідувати. По суті Україна сама реально розриває угоду про Азовське море, від якого тільки вона і постраждає «, — написав російський чиновник.

Як повідомлялося раніше, командувач Військово-морськими силами Збройних сил України Ігор Воронченко виключив ймовірність відкритої агресії Росії на морі.

За його словами, така ймовірність розглядалася з урахуванням нарощування російського флоту в Азовському морі.

«Ми передбачали різні варіанти розвитку подій, і найскладніший — загострення ситуації в Азовському і Чорному морях, аж до десантних операцій … Але впевнений, що відкрита агресія на море — це буде останній крок вмираючої« імперії зла» РФ. Вони на таке не наважаться», — сказав Воронченко.

Також командувач ВМС ЗСУ не виключив, що Росія продовжить спроби дестабілізувати ситуацію в причорноморських областях, «щоб вплинути на певні верстви населення, мовляв, українська влада не в змозі забезпечити вільне судноплавство в Азовському морі».

Print Friendly, PDF & Email