Майже 152 тисячі українців минулого тижня захворіли на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) . Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України. Однак поки що про епідемію не йдеться.

Захворюваність на грип та ГРВІ за останній тиждень дуже зросла, але поки що не перебуває на епідемічному рівні, тому і про початок епідемії говорити важко. Інтенсивний показник захворюваності становить 359,7 на 100 тисяч населення, що на 30,7% менше епідемічного порогу по Україні.

Серед тих, хто захворів на грип і ГРВІ на минулому тижні, 68,4 відсотків дітей і підлітків до 17 років.

Летальних випадків в результаті грипу не зафіксовано.

Як повідомлялося раніше, у Міністерстві охорони здоров’я України розповіли, що епідемія грипу, швидше за все, почнеться в жовтні 2018 року. Однак, як бачимо, прогнози не підтвердилися.

«Для епідемічного сезону 2018-2019 року в Україні очікується наявність трьох вакцин від грипу. Одна з них вже зареєстрована в Україні, друга вакцина завершила процес спеціалізованої експертизи реєстрації, матеріали по третій вакцині знаходяться на розгляді в Державному експертному центрі», — сказано в повідомленні МОЗу.

Українці зможуть за свій рахунок придбати вакцину в аптеці і зробити щеплення в лікарнях. Це дозволить попередити важкі ускладнення від грипу і знизити захворюваність.

Читайте також: Супрун розповіла про те, як лікувати грип та ГРВІ, зазначивши. що при виявленні легких симптомів застуди та гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) немає сенсу купувати ліки.

Print Friendly, PDF & Email