Міністр оборони США Джеймс Меттіс в середу повідомив, що Білий дім надав йому повноваження використовувати війська на кордоні з Мексикою для захисту персоналу прикордонних служб, передає Associated Press.

За певних обставин це означатиме, що солдати зможуть використовувати силові методи захисту у випадку заворушень мігрантів та актів насильства проти співробітників прикордонних служб. При цьому Меттіс зазначив, що військові не будуть використовуватися для виконання ролей цивільних правоохоронних органів, тобто для арештів, оскільки це заборонено законом, за винятком випадків, коли на це надано спеціальний дозвіл Конгресу. 

На сьогоднішній день на південному кордоні знаходиться приблизно 5800 військовослужбовців. Вони мали допомагати співробітникам прикордонних служб, встановлювати огородження з колючого дроту та надавати технічну підтримку. 

Повноваження військових було розширено через упевненість Дональда Трампа, що каравани біженців представляють потенційу небезпеку для прикордонних патрулів. У вівторок міністр внутрішньої безпеки Кірстен Нільсен відвідала пляж Сан-Дієго на тихоокеанському узбережжі аби наочно побачити нещодавно встановлені загородження. Після цього вона розповіла, що бачила там групу з приблизно 500 злочинців та членів банд. Однак Нільсен не змогла пояснити яким чином їй вдалося розгледіти та встановити, що ці люди злочинці, і які саме злочини вони вчинили. 

Меттіс підкреслив, що використовуватиме свої розширені повноваження лише у відповідь на конкретний детальний запит від Нільсен. «Тепер я маю ширші повноваження. Подивимося, про що вона менне попросить», – сказав міністр. 

Нагадаємо, що Пентагон був готовий розмістити на мексиканському кордоні до 7 тисяч військових. 

Print Friendly, PDF & Email