Військовослужбовці Сполучених Штатів почали залишати Сирію. Про це 3 січня в інтерв’ю американському телеканалу Newsmax повідомив держсекретар США Майкл Помпео. Він однак відмовився називати графік виведення військ, передає DW.

При цьому президент США Дональд Трамп як і раніше має намір вживати заходів для стабільності на Середньому Сході, зазначив Помпео. За його словами, глава держави недвозначно заявив, що кампанію по боротьбі з терористичним угрупуванням «Ісламська держава» необхідно продовжувати.

24 грудня 2018 президент Сполучених Штатів підписав указ про виведення американських військ з Сирії. Одним з небагатьох союзників США, які підтримали це рішення, стала Туреччина, у якій тепер з’явиться більше свободи для боротьби з курдськими воєнізованими формуваннями, які базуються в Сирії і користуються підтримкою США.

Крім того рішення Трампа вивести американський контингент з Сирії стало причиною відставки глави Пентагону Джеймса Меттіса. У своїй заяві він написав, що Дональду Трампу необхідний міністр оборони, який буде розділяти погляди президента на політику. 

А нещодавно Трамп заявив, що сам звільнив Меттіса, оскільки був незадоволений його роботою в Афганістані. 

Print Friendly, PDF & Email