Міністр закордонних справ Японії Таро Коно відвідає Москву з офіційним візитом і 14 січня проведе зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим переговори з приводу підписання мирного договору. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на японське зовнішньополітичне відомство.

«Глава МЗС Коно здійснить візит до Росії з 12 по 16 січня. 14 січня він проведе зустріч з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим. В ході її сторони обговорять двосторонні відносини, в першу чергу проблему мирного договору», — йдеться в повідомленні.

В кінці 2018 року на Коно і Лаврова була покладена відповідальність за переговорний процес по мирному договору. При цьому безпосередньо вести переговори будуть заступники міністрів Такео Морі та Ігор Моргул, які стануть спеціальними представниками лідерів Японії і Росії.

На зустрічі в Сінгапурі 14 листопада президент РФ Володимир Путін і прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе домовилися про активізацію російсько-японських переговорів про укладення мирного договору на основі Спільної декларації від 19 жовтня 1956 року. У ній було припинено стан війни між двома державами, відновлені дипломатичні і консульські відносини. У дев’ятій статті декларації радянський уряд погодився передати Японії острів Шикотан і ряд дрібних незаселених островів Малої Курильської гряди з умовою, що фактичний їх перехід під контроль Токіо буде проведений після укладення мирного договору. Декларація була ратифікована парламентами обох держав 8 грудня 1956 року.

У відповідь на укладання в 1960 році японо-американського договору про безпеку СРСР анулював зобов’язання по передачі островів. У пам’ятній записці радянського уряду від 27 січня 1960 року говориться, що ці острови будуть передані Японії тільки за умови виведення всіх іноземних військ з її території.

Print Friendly, PDF & Email