Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив у неділю, що ряд арабських країн веде переговори з США про нову угоду щодо безпеки для захисту Близького Сходу від «зовнішньої агресії». 

 «Робота триває, і обидві сторони хочуть, щоб це відбулося», – сказав аль-Джубейр. Він також додав, що обговорюється створення організації під назвою  Близькосхідний стратегічний альянс (MESA – Middle East Strategic Alliance). За словами саудівського міністра, в альянс можуть увійти також Єгипет і Йорданія. За даними деяких ЗМІ, новий альянс буде схожий на НАТО.

«Мета полягає в тому, щоб досягти домовленостей в галузі безпеки на Близькому Сході, які можуть захистити регіон від зовнішньої агресії і зміцнити відносини між США і країнами регіону», – повідомив глава закордонного відомства. Свою заяву він зробив, виступаючи на прес-конференції після закінчення саміту Ради співробітництва країн Перської затоки в Ер-Ріяді.

Нагадаємо, що міністр також заявив про відмову королівства видати Туреччині двох своїх підданих, яких Анкара звинувачує у вбивстві журналіста Джамала Хашоггі. 

Джерело: DW

Print Friendly, PDF & Email