Влада Саудівської Аравії відмовилася екстрадувати в Анкару підозрюваних у вбивстві журналіста Джамала Хашоггі, передає DW. Королівство відхилило відповідну вимогу президента Туреччини Реджепа Ердогана. 

«Ми не видаємо своїх громадян», – заявив 9 грудня міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр на прес-конференції після закінчення зустрічі Ради співпраці арабських держав Перської затоки в Ер-Ріяді.

Одночасно глава МЗС звинуватив Анкару в тому, що вона не передає Ер-Ріяду наявні у неї відомості про вбивство журналіста. «Ми попросили наших друзів в Туреччині надати нам докази, які ми можемо використовувати в суді. Ми не отримали їх в тому порядку, в якому їх слід було б отримати», – заявив він, додавши, що турецька сторона поділилася тільки тією інформацією, яка вже просочилася в ЗМІ.

5 грудня суд в Стамбулі видав ордери на арешт двох осіб з близького оточення наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана, яких підозрюють в причетності до вбивства Хашоггі.  Мова йде про колишнього старшого радника принца Сауда аль-Катані і екс-заступника голови Служби загальної розвідки Ахмада аль-Ассирі. 

Print Friendly, PDF & Email