В понеділок Іркутський облсуд засудив до довічного позбавлення волі колишнього міліціонера, а за сумісництвом маніяка з Ангарська. Йому пред’явлено звинувачення в 60 злочинах: вбивствах, замахах на вбивство, згвалтуваннях і насильницьких діях сексуального характеру – жертвами яких були жінки в 1994-2010 роках. Михайла Попкова, відомого також як «ангарський маніяк», раніше вже було засуджено до довічного ув’язнення за вбивство 22 жінок.

У 1994-2010 роках ввечері і вночі з громадських місць Ангарська пропадали жінки у віці 17-38 років. Згодом їх спотворені тіла зі слідами сексуального насильства знаходили на території Ангарського, Усольского і Іркутського районів Іркутської області — в лісових масивах, на кладовищах та біля узбіч доріг.

Біля кількох тіл були виявлені сліди коліс автомобіля «Нива», в зв’язку з чим на причетність до скоєння злочинів були перевірені всі власники машин цієї марки в Ангарську. У них взяли генетичні зразки і порівняли із залишеними на тілах жертв. Так вдалося вийти на Попкова, який до 1998 року працював оперативним черговим ОВС по Центральному району Ангарська.

Співробітники поліції затримали Попкова 23 червня 2012 року у Владивостоці, куди він поїхав за новим автомобілем.

14 січня 2015 року Іркутський облсуд визнав Попкова винним у вбивстві 22 жінок і одному замаху на вбивство, і засудив до довічного позбавлення волі в колонії особливого режиму.

Однак в колонію він одразу не потрапив, оскільки проводилося розслідування по ще більш ніж 20 епізодам. Перебуваючи в СІЗО під час суду, Попков написав понад 20 явок з повинною про нові злочини. Своїм сусідам по камері маніяк хизувався, що у нього жертв більше, ніж у Чикатило (на рахунку якого 52 вбивства).

Колишній міліціонер називав себе «чистильником» і стверджував, що вбивав тільки жінок, які вели розгульний спосіб життя. Однак це не відповідає дійсності – він заманював в свою машину всіх дівчат, які пізно поверталися додому.

Як повідомив державний обвинувач Олександр Шкінь Михайло Попков має намір оскаржити рішення Іркутського обласного суду про другий довічне терміні. За його словами, «ангарський маніяк» був готовий отримати довічний термін, але сподівався, що йому залишать міліцейське звання, оскільки він активно співпрацював зі слідством. Факт позбавлення звання молодшого лейтенанта міліції позбавляє Попкова права на отримання пенсії.

Джерело: Интерфакс

Print Friendly, PDF & Email