Після смерті Катерини Гандзюк активісти і правозахисники різних українських організацій почали вимагати відставки генерального прокурора Юрія Луценка і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Про це йдеться в заяві коаліції на захист громадянського суспільства в зв'язку зі смертю Гандзюк, передає УНІАН. 

«Ми обурені станом розслідування нападів і вбивств громадських активістів і вимагаємо відправити у відставку керівництво херсонської міліції, яка з самого початку саботувала розслідування нападу на Катерину Гандзюк, а також вимагаємо відставки генерального прокурора України Юрія Луценка і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, які саботували реформу правоохоронних органів в Україні», - заявили активісти. 

В заяві також підкреслюється, що справа про напад на Катерину Гандзюк продемонструвала неспроможність української правоохоронної системи виконувати її задачі та розслідувати злочини проти активістів. А сам замах на активістку названо актом залякування всього громадянського суспільства в Україні, активних громадян і громадянок, які в містах, містечках і селах повстають проти корупції і організованої злочинності, що вкорінювалися десятиліттями. 

Також активісти вказують на той факт, що замовники нападу на Гандзюк досі не встановлені. «І навіть теоретична можливість їх встановлення та притягнення надалі до кримінальної відповідальності під великим питанням через процесуальні перешкоди, які навмисно або через недолугість створені Генеральною прокуратурою України», - стверджують активісти і правозахисники.

Нагадаємо, що Херсонська прокуратура відхилила запит адвоката Гандзюк на об’єднання справ проти виконавців та замовників замаху на активістку. Генеральна прокуратура все ще розглядає клопотання.

31 липня на Катерину Гандзюк було скоєно напад: невідомий чоловік виплеснув на неї сірчану кислоту. Активістка отримала опіки 30 відсотків тіла. 4 листопада вона померла. Офіційною причиною смерті названо відрив тромбу. 

Print Friendly, PDF & Email