Якщо справу про вбивство Катерини Гандзюк буле передано до суду без доказів замовності, то замовників неможливо буде притягнути до відповідальності. Про це розповіла адвокат Гандзюк Євгенія Закревська у коментарі «Громадському».

«Я хочу наголосити, що станом принаймні на вчора, цим виконавцям не було змінено підозру і не було додано ознаку замовності. Другий момент: якщо справу по виконавцях передадуть в суд, то з чого і де будуть брати докази, яким чином використають ці докази в провадженні СБУ, яка шукає замовників», — зауважила Закревська.

Раніше адвокат направляла клопотання до прокуратури Херсонщини та Генпрокуратури про об’єднання справ проти замовників та виконавців. Прокуратура Херсонщини клопотання відхилила, Генеральна прокуратура відповіді поки не надала.

«Якщо це не буде зроблено, то я не бачу судової перспективи притягнення замовника до відповідальності. Просто передати справу по виконавцях до суду — це просто унеможливити в подальшому притягнення замовника», — наголосила адвокат.

Нагадаємо, що активістка Катерина Гандзюк померла 4 листопада через відрив тромбу. 31 липня на неї було скоєно замах: невідомий облив Катерину сірчаною кислотою. Було відкрито кримінальне провадження, інцидент кваліфікували як замах на умисне вбивство, вчинене на замовлення.

Print Friendly, PDF & Email