Уряду вдалося дійти згоди з лідерами радикальною ісламістською партією «Техрік-е-Лабайік Пакистан», яка виступала ініціатором  заворушень у великих містах країни, передає REGNUM з посиланням на місцеве агентство Dawn. Правопорядок вдалося поновити лише після того, як уряд пообіцяв не випускати Асію Бібі з країни та дозволив провести повторний розгляд справи про богохульство. 

Уряд продовжує тримати інформацію про місцезнаходження Асії Бібі в таємниці. 

В середу в найбільших містах Пакитсану почалися масові протести. Причиною стало виправдання християнки Асії Бібі Верховним судом. У 2010 році жінка була засуджена на смертну кару через звинувачення у богохульстві. Після її помилування лідер ісламістів Хадім Різві закликав своїх прибічників блокувати вулиці. Протестуючі вимагали стратити Бібі, в іншому випадку вони загрожували постати проти армії та вбити верховних суддів. 

В суботу через загрозу життю з країни втік до Нідерландів адвокат Асії Бібі Саїфул Мулук (Saiful Mulook). Раніше в Пакистані були вбиті двоє політиків, які намагалися допомогти зісудженій жінці. 

Влада Нідерландів заявили, що готові надати Бібі тимчасовий притулок, якщо їй вдасться втекти. 

Крім того стало відомо, що Твіттер заблокував акаунт Хадіма Різві. Уряд Пакистану направив відповідний запит в компанію, аргументуючи це тим, щ олідер ісламістів за допомогою соціальної мережі підбурює народ до насильства. Після цього Різві створив новий акаунт, однак його також було видалено. 

Print Friendly, PDF & Email