Відновлення спільних навчань між Південною Кореєю і США порушує нещодавню угоду, спрямовану на зниження напруженості на Корейському півострові, заявило в понеділок державне видання Північної Кореї «Нодон сінмун», передає Голос Америки.

Згідно з позицією Пхеньяну навчання Korean Marine Exchange Program порушують підписану між Південною та Північною Кореями угоду від 19 вересня, яке закликає до припинення «всіх ворожих дій». Або ж, як написано у статті, «безпосередньо спрямовані проти міжкорейського військового угоди».

Минулого тижня було відновлено навчання, в яких беруть участь близько 500 американських та південнокорейських морських піхотинців. Спільні навчання було призупинено на невідомий термін у червні, коли Вашингтон та Сеул зосередилися на покращені відносин з КНДР.

Крім того президент Трамп обіцяв Кім Чен Ину не проводити навчань з Південною Кореєю, однак жодних конкретних домовленостей не було узгоджено. 

Представник міністерства оборони Південної Кореї в понеділок відкинув критику з боку Пхеньяну, заявивши, що навчання носять оборонний характер, і в них беруть участь лише незначна кількість підрозділів загальною кількістю не більше батальйону.

Нагадаємо, що Сеул та Пхеньян почали ліквідацію 20 прикордонних постів. В майбутньому планується прибрати всі існуючі, їх близько 220, пости.

Print Friendly, PDF & Email