Почалося чергове загострення ситуації в секторі Гази – бойовики руху ХАМАС нанесли нові удари по території Ізраїлю. На ранок 12 листопада з сектора Гази по території Ізраїлю було випещено 17 ракет, три з них було перехвачено системою «Залізний купол». В результаті атаки ніхто не постраждав, було пошкоджено одну споруду. У відповідь літаки ЦАГАЛ атакували не менше 40 цілей на території сектора Гази. Про це з посиланням на Твіттер Армії оборони Ізраїлю (скорочено ЦАГАЛ) повідомляє DW.

У зв’язку з цим було прийнято ряд дій з підвищення рівня безпеки. Зокрема, зупинено залізничне повідомлення між Ашкелоном і Беер-Шевой, відмінено заняття в школах та закрито дитячі сади на територіях, розташованих поблизу сектора Гази. Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху 11 листопада перервав свій візит до Парижу, де брав участь у заходах з нагоди 100-ліття закінчення Першої світової війни, і швидко повернувся в Ізраїль.

У зв’язку із загостренням ситуації командування Армії оборони Ізраїлю прийнято рішення про стягування в Південний військовий округ додаткових підрозділів.

Під час перестрілки з бойовиками в секторі Гази загинув підполковник спецпідрозділу Армії оборони Ізраїлю. Ще один офіцер отримав поранення середнього ступеня тяжкості. В результаті зіткнення були також убиті сім палестинських бойовиків, включаючи одного з командирів бойового підрозділу ХАМАС, відповідального за будівництво тунелів в південно-східній частині сектора Гази.

Нагадаємо, що 21 жовтня було повідомлено про відкриття контрольно-пропускних пунктів «Ерез» і «Керем-Шалом» на кордоні з сектором Гази.

Print Friendly, PDF & Email