Окупаційна влада залучала жителів тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей на «вибори» за допомогою продажу продуктів за зниженою ціною, а також пропонуючи безкоштовні картки поповнення місцевої мобільного зв’язку, а «бюджетникам» і взагалі погрожували. Про це посилаючись на дані Головного управління розвідки Міністерства оборони України повідомив представник прес-центру міністерства полковник Дмитро Гуцуляк під час брифінгу, передає УНН.

Зокрема, за даними розвідки, соціальний хліб на «виборчих дільницях» продавали по 5 рублів (звичайна вартість 10 рублів), м’ясо птиці — по 55 рублів (звичайна вартість 105 рублів). Крім того, соціально незахищені жителі ОРДЛО, зокрема пенсіонери та інваліди, на виборчих дільницях отримували безкоштовні продуктові набори (крупи, хліб, консерви).

Місцевий оператор мобільного зв’язку «Лугаком» посилав повідомлення абонентам про можливість отримання поблизу «виборчої дільниці» безкоштовної картки поповнення рахунку на суму 50 або 100 рублів у разі участі в «волевиявленні». За словами Гуцуляка, співробітники бюджетної сфери отримували також СМС-повідомлення з погрозами звільнення з робочих місць в разі відмови від голосування і неявки на «виборчі дільниці».

Нагадаємо, що на «виборах» перемогу отримали: у «ДНР» Денис Пушилін, який зібрав 60,9 відсотки голосів, а у «ЛНР» Леонід Пасічник, якого підтримали 68,4 відсотки електорату. Явка на «вибори» склала 72,5 відсотки.

Президент Порошенко засудив проведення незаконних «виборів» та назвав їх фейковими. Його позицію розділяють і в ЄС: Федеріка Могеріні заявила, що «вибори» підривають зобов’язання взяті за мінськими угодами та порушують суверенітет України.

Print Friendly, PDF & Email