Згідно з оприлюдненою статистикою, з початку 2017 року населення України скоротилося майже на 140 тис. осіб – до 42,4 млн.

Основною проблемою зменшення кількості українців, за даними Держстату, є розрив між показниками смертності та народжуваності.

У серпневому звіті на 100 померлих осіб припадає 58 народжених. Більше того, Україна посідає друге місце серед країн Європи в рейтингу рівня смертності. Сучасну демографічну ситуацію можна охарактеризувати як кризову, адже проблема стосується не тільки зменшення чисельності, але кількості здорових осіб серед всього населення.

Зменшення населення пропорційно відповідає погіршенню рівня життя українців. Вкрай низьке фінансування медичної галузі впливає на якість медичного обслуговування. Катастрофічною залишається екологічна безпека. Атмосферне забруднення негативно впливає на кожного третього жителя України, а чверть населення взагалі дихають повітрям, яке є небезпечним для життя. Поширеність хвороб серед українців протягом останніх 10 років зросла на 38%.

Величезних масштабів набула еміграція з країни: українці масово тікають від економічної, політичної, соціальної кризи, збройного конфлікту на сході України. За пошуком можливостей для самореалізації за кордон виїжджає українська молодь. І менше половини молодих емігрантів планують повернутись в Україну.

«У 1991 році, на момент набуття незалежності, населення нашої країни становило 52 млн осіб. За роки незалежності Україна втратила 10 млн жителів! Без голодоморів і репресій! Це не просто демографічна катастрофа. Це страшно, – наголошує лідер політичної партії «РОЗУМНА СИЛА» Олександр Соловйов. – І ще страшніше той факт, що за останні роки тільки збільшилися такі ганебні явища як еміграція населення з країни, криміногенна ситуація, захворюваність, смертність. Статистичні дані ілюструють постійне погіршення демографічної ситуації. А українська влада прикриває цей сором якимсь недолугими реформами, однак рівень життя українців лише падає».

«Необхідно зосередитись на покращенні не кількісних, а якісних показників – подбати про належний соціальний захист сімей та осіб похилого віку, покращенні екологічної ситуації, забезпеченні доступного медичного обслуговування та освіти. Щоб досягти хоча б того рівня медичної допомоги, який був в Україні в 90-х роках, необхідно збільшити фінансування цієї галузі в декілька разів. Тільки такі заходи зможуть стати підґрунтям для системи відтворення населення і покращення демографічної ситуації загалом», – підкреслив Олександр Соловйов.

Олександр Соловйов

Print Friendly, PDF & Email