Тереза Мей скликала термінове засідання кабінету в середу аби представити міністрам підсумковий текст угоди про Брексіт. Вчора стало відомо, що сторони переговорів узгодили на технічному рівні отсаточний текст і сьогодні ЄС передасть його британському уряду, передає The Guardian.

Деякі міністри також особисто зустрілися вчора з прем’єр-міністром та головою її апарату Гевіном Баруелом. Їм булонадано можливість попередньо ознайомитися з основними пунктами угоди, однак виключно в резиденції Мей. 

Засідання кабінету розпочнеться сьогодні о 14:00 за лондонським часом, щоб розглянути повний текст угоди та узгодити подальші кроки. Документ становить понад 400 сторінок юридичного тексту, саме тому Мей дала міністрам попередньо ознайомитися з його змістом. 

Завдяки витокам інформації у вівторок стало відомо, що  незалежний арбітражний комітет буде вирішувати коли можна буде припинити тимчасовий митний союз з Британією. До комітету входитиме рівна кількість представників від ЄС та Великобританії, а також незалежна третя сторона. 

У липні 2020 році заплановано провести перевірку, за якою буде визначено, чи готова Британія перейти на угоду про вільну торгівлю, або ж потрібно продовжити перехідний період до 2021 року.

Однак основне питання викликає тема Північної Ірландії. Мей наполягала на однакових умовах для усіх частин королівства. Брюссель тим не менш заявив, що Ірландія матиме особливий статус з точки зору митного союзу та єдиного ринку. 

Прихильники жорсткого виходу одразу заявили, що голосуватимуть проти такої угоди. З подібною позицією виступив і представник Демократичної юніоністської партії Північної Ірландії. Він заявив, що Ірландія не проголосує за таку «принизливу» угоду. 

Останні місяці ЄС та Великобританія намагалися дійти згоди стосовно питання Північної Ірландії, оскільки Лондон наполягав на рівних умовах виходу для всього королівства. 

Print Friendly, PDF & Email