Про це у Брюсселі заявив посол Сполучених Штатів в ЄС Гордон Сондленд, передає DW. Сондленд запевнив, що в арсеналі Вашингтону є ще достатньо інструментів для успішного протистояння введення газопроводу в експлуатацію. 

«Ми ще не застосували всі інструменти, які могли б серйозно підірвати або зупинити даний проект», — зазначив він. Сондленд висловив надію, що «опозиція проекту надасть відповідний вплив». Але якщо це не вдасться, то у Дональда Трампа ще є багато-багато інших інструментів, додав він, відмовившись конкретизувати, про що йде мова.

У той же день канцлер ФРН Ангела Меркель під час своєї промови перед Європарламентом виступила на захист проекту «Північний потік-2». Вона підкреслила, що газ з Росії потрібен як перехідна сировина в боротьбі зі зміною клімату — «особливо в такій країні, як Німеччина, яка не збирається використовувати атомну енергію». Меркель одночасно підкреслила, що вона докладає зусиль, щоб Україна не перестала бути країною транзиту газу.

Представники адміністрації США неодноразово виступали проти «Північного потоку-2», за яким газ повинен безпосередньо поставлятися з Росії в Німеччину поряд з вже існуючим газопроводом «Північний потік». Трамп навіть звинуватив Меркель у залежності від РФ. Американський президент пропонував відмовитися від російського газу, а нестачу покрити за рахунок імпорту з Америки. Тим не менш очікується, що новий трубопровід може бути введений в експлуатацію до кінця 2019 року. 

Позицію Трампа розділяють також країни Прибалтики та Польща.

Print Friendly, PDF & Email