Палата представників Конгресу США визнала Голодомор геноцидом українського народу. Про це повідомляється на Facebook-сторінці посольства України в Сполучених Штатах. Таким чином, на сьогодні обома палатами Конгресу США ухвалено рішення, у яких Голодомор визнано геноцидом українського народу.

"Палата представників Конгресу США одностайним рішенням ухвалила резолюцію, у якій Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу», – сказано в повідомлені.

У постановчій частині документа міститься визнання висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що“Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців.

Згідно  з заявою посольства, документ також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу. Крім того у резолюції висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії.

Співавторами документи виступили понад три десятки конгресменів від Демократичної і Республіканської партій. Резолюція була представлена 8 червня цього року співголовами Конгресового українського кокусу Сандером Левіним, Марсі Каптур, Браяном Фітцпатриком та Енді Гаррісом.

Читайте також матеріл «Про міжнародне визнання Голодомору».

Print Friendly, PDF & Email