Роскомнадзор збирається заблокувати Google у разі ігнорування компанією вимог про фільтрації пошукової видачі від забороненого контенту. Про це повідомляє Интерфакс з посиланням на заступника голови Роскомнадзора Вадима Суботіна.

«Чинний закон зараз не передбачає блокування, він передбачає адміністративний штраф. Але ви розумієте, що якщо ми зайдемо в глухий кут, то на законодавчому рівні у нас є всі можливості, щоб це питання врегулювати. Якщо держава бачить, що якась іноземна компанія не дотримується російське законодавство послідовно і системно, то держава вносить зміни в закон, і за невиконання російських законів можливо більш суворе покарання — таке, як блокування», — сказав Суботін.

Він зазначив, що поправки можуть бути внесені в 149 Федеральний закон «Про інформацію, яким регулюється вся інтернет-галузь.

«Ми ж ведемо мову про дитячу порнографію, суїциди, наркотики, азартні ігри, продаж алкоголю. Ми говоримо про екстремізм і тероризм. Саме ця інформація у нас заборонена. І саме її ми хочемо, щоб Google фільтрував», — пояснив заступник голови відомства.

Напередодні Роскомнадзор оштрафував Google на 500 тисяч рублів за відмову фільтрувати заборонений контент.

Print Friendly, PDF & Email