Центр протидії корупції не проти ідеї електронного декларування для громадських організацій. Але якщо обов’язки активістів прирівнюються до держслужбовців, потрібно надати і певні їхні права – доступ до документів та право на допит. Таку думку в ефірі проекту «Народ проти!» телеканалу ZIK висловив голова ЦПК Віталій Шабунін.

«Якщо я, як громадська організація, отримав однакові з держслужбовцями обов’язки, то дайте мені трохи їхніх прав, це ж справедливо. Потрібно лише два права: доступ до документів і право на допит. Справедливо», — акцентував Шабунін.

Як констатував потім у студії адвокат Олексій Шевчук, антикорупціонер Шабунін під час ефіру найчастіше вживав такі слова, як брехня, маразм, шизофренія, шизофренічний, інопланетяни, бластери; а також вимагав прав держслужбовців, переплутав прокуратури…

«Я не запитую про відсутні у Вас якості джентельмена, я Вас питаю, коли Ви врешті-решт отримаєте юридичну освіту? Оскільки 5 років, які Ви займаєтесь боротьбою з корупцією — термін достатній для цього. Якщо Вам важко — давайте я Вам допоможу», — сказав Шевчук.

У відповідь громадський активіст звинуватив адвоката у відсутності гідності, оскільки той «захищає корупціонерів, які вкрали мільярди та мільйони».

«Ви щойно публічно намагались знищити інститут адвокатури, — парирував адвокат Шевчук. — У мене гідності більше, ніж у будь-якого борця з корупцією, оскільки я не маю подвійних стандартів, і є адвокатом за покликанням».

Подальша публічна суперечка між правником та антикорупціонером обійшлася без бійки.

Матеріал надано «Резонансом»

Print Friendly, PDF & Email