Звільнення християнки Асії Бібі, 8 років тому засудженої до страти за богохульство, було відкладено через невдалі переговори між урядом та протестантами, передає Associated Press.

Після рішення суду про помилування засудженої до смертної кари Бібі у середу в Пакистані почалися масові протести. Люди, організовані ультрарелігійною партією «Техрік-е-Лабаік Пакистан» вимагали публічного повішання Асії Бібі. В іншому випадку лідер партії Хадім Різві закликав постати проти армії та стратити всіх Верховних суддів. 

Ісламісти блокують вулиці та автостради. Побоюючись більш агресивних дій протестуючих уряд закрив школи у містах Карачі і Лахорі та заблокував мобільний зв’язок. 

Після переговорів між урядом та лідерами ісламістів Хадім Різві заявив, що один з депутатів загрожував безжально вбивати учасників акцій, якщо вони добровільно не розійдуться по домівкам. Різві закликав своїх прибічників продовжувати протест та блокувати вулиці навіть після того як влада відправила силовиків для відновлення правопорядку. 

«Ми готові помирати, щоб показати нашу любов до пророка». – наголосив Різві.

Різві вимагав, щоб влада заборонила виїзд Бібі з країни, а адвокати місцевого духовенства, які висунули початкові звинувачення у богохульстві, звернулися до Верховного суду з проханням переглянути рішення про помилування. Верховний суд не встановив терміни для розгляду клопотання, але такі судові процеси можуть тривати роками, а отже звільнення Асії Бібі може бути відкладено на невизначений термін.

Нагадаємо, що у 2010 році Бібі було винесено смертельний вирок за звинуваченням у богохульстві. Місцеві жінки, з якими вона працювала, поскаржилися на неї духовенству. Причиною послужив випадок, коли Бібі попросили принести води, але деякі жінки-мусульманки почали протестувати через те, що дотик християнки до глечика з водою зробить його нечистим.

Print Friendly, PDF & Email