Міністр енергетики США Рік Перрі на наступному тижні відвідає Україну, Польщу, Угорщину та Чехію, передає Голос Америки. Основною метою поїздки буде обговорення альтернатив російському газу. Адміністрація Трампа намагається запропонувати країнам альтернативні джерела купівля газу замість РФ.

Міністр зустрінеться з представниками влади, щоб обговорити різні теми, від ядерної енергетики до кібербезпеки і експорту кам’яного вугілля і скрапленого природного газу, повідомляється в заяві Міністерства енергетики.

Вашингтон шукає зарубіжні ринки для кам’яного вугілля, оскільки його споживання в США впало до рекордно низького рівня з 1983 року в зв’язку з закриттям вугільних електростанцій на тлі появи рясних ресурсів дешевого природного газу.

Сполучені Штати також намагаються знизити рівень залежності Європи від енергоресурсів Російської Федерації, оскільки стверджують, що неправильно повністю залежати від ресурсів однієї країни. Так, наприклад, Польща імпортує більшу частину необхідного їй природного газу у російського «Газпрому». США на фоні спорудження «Північного потоку-2» почали пропонувати країнам Європи відмовитися від цього проекту, наполягаючи, що нестачу газу ЄС зможе покрити завдяки імпорту з Америки. 

Print Friendly, PDF & Email