В Пакистані вже другий день тривають масові протести черех відміну смертного вироку для християнки Асиї Бібі, яку було засуджено за богохульство. Тисячі людей, прихильників ультрарелігійної партії "Техрік-е-Лабаік Пакистан», заблокували вулиці в містах Карачі і Лахорі, передає DW з посиланням на місцеві ЗМІ.

Члени партії закликають народ постати проти армії та стратити Верховних суддів. Лідер партії Хадім Різві пообіцяв покласти на цю боротьбу своє життя, але не здатися. 

Прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан в телезверненні до народу ввечері 31 жовтня різко засудив протести ісламістів. Він визнав, що виправдовуючий вирок Асії Бібі відповідає нормам конституції і Корану, підкресливши, що країна не може функціонувати, коли закликають до вбивства суддів і повстання проти армії. Хан обіцяв вжити рішучих заходів проти провокаторів. Побоюючись заворушень влада також закрила навчальні заходи та вимкнула мобільний зв’язок в Лахорі.

51-річна католичка Асія Бібі, мати п'ятьох дітей, очікувала виконання смертного вироку з 2010 року. У 2009 році проти неї висунули звинувачення в образі пророка Мухаммеда. Причиною став випадок, коли Бібі працювала в полі разом з жінками-мусульманками. Її попросили принести води, але деякі мусульманки стали протестувати, стверджуючи, що від дотику християнки до глечика вода може стати нечистою. Через кілька днів вони поскаржилися на Асію Бібі і звинуватили її в богохульстві.

Print Friendly, PDF & Email