Трьох кримських ісламських активістів засуджених у справі «Хізб ут-Тахрір», вивезли з Ростова-на-Дону. Про це повідомила активістка Яна Гончарова в своєму Facebook:
«Сьогодні в СІЗО-1 Ростова-на-Дону мені повідомили, що трьох кримських мусульман, засуджених у справі Хізб ут-Тахрір – Нурі Прімова, Ферата Сайфуллаєва і Рустема Ваітова повезли етапом. Хоча українським консулам в п’ятницю прийшла відповідь, що всі на місці».

В СІЗО залишився лише Руслан Зейтуллаев, який чекає перегляду справи – стверджує Яна Гончарова.
Інформацію також підтвердив адвокат Еміль Курбедінов.
Нагадаємо, що чотирьох фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір» було затримано два роки тому — 23 грудня 2015 року — в Криму. А 7 вересня 2016 року Північно-Кавказьким окружним військовим судом у Ростові-на-Дону був винесений вирок. Згідно рішення суду, севастополець Руслан Зейтуллаев, що був об’явлений організатором осередку «Хізб ут-Тахрір», був засуджений до семи років колонії загального режиму, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов і Нурі Прімов отримали по п’ять років виправної колонії також загального режиму.

Діяльність міжнародної ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір», що виступає за створення держави всіх мусульман «Халіфат», була заборонена рішенням Верховного суду Російської Федерації в 2003 році, а сама організація включена у список терористичних організацій. Натомість, партія «Хізб ут-Тахрір» наполягає, що попри ідеологічну близькість позицій до сумнозвісної ІДІЛ, партія діє виключно мирними засобами. Між тим, мапа майбутнього Халіфату, що пропонується «Хізб ут-Тахрір» як своєї політичної мети, включає до складу «Халіфату» території України та РФ. А саме український південь та Крим, а також території Північного Кавказу, Татарстану, Башкирії, та інші території РФ, що населені переважно мусульманами.

Діяльність «Хізб ут-Тахрір» також заборонена у Німеччини, Туреччині, Пакистані, Індії, Бангладеш, Китаї, всіх пострадянських країнах Середньої Азії, та більшості арабських країн, виключення – ОАЕ, Ліван та Ємен. В Єгипті «Хізб ут-Тахрір» був заборонений після замаху на президента Анвара Садата, через належність його вбивці Саліма Аль-Рахала до організації. В Україні партія «Хізб ут-Тахрір» діє офіційно та не вважається екстремістською.

.

Print Friendly, PDF & Email