Аналіз даних "чорних скриньок" з літака Ethiopian Airlines, який розбився 10 березня, показав "чітку схожість" з катастрофою аналогічного літака, що сталася минулого року в Індонезії. Про це заявила міністр транспорту Ефіопії Дагмавіт Могес, пише ВВС Україна.

"Зафіксована чітка схожість між рейсами "Ефіопських авіаліній" і авіакомпанії Lion Air в Індонезії. Це стане предметом подальшого вивчення в ході розслідування", - сказала пані Могес.

Відслідковування цих рейсів показало, що в обох випадках висота літаків моделі Boeing 737 Max 8 різко коливалася - в певний момент польоту вони з незрозумілих причин то набирали, то знижували висоту.

Виконавчий директор Boeing Деніс Муйленбург вже заявив, що його компанія повністю підтримує розслідування. Він також запевнив, що Boeing продовжить роботу над покращенням програмного забезпечення, яке буде враховувати поведінку системи управління польотом "у відповідь на помилкові вхідні сигнали сенсорів".

Нагадаємо, що 10 березня літак Boeing 737 Max 8 авіакомпанії вилетів з Аддис-Абеби до Найробі. Вже за кілька хвилин після зльоту пілот повідомив диспетчерам про проблеми і запросив дозвіл на повернення. Однак літак впав за 60 км на південний схід від столиці Ефіопії. Внаслідок авіакатастрофи загинуло 157 людей, всі присутні на борту. 

Після катастрофи керівництво Boeing заявило, що впевнено у безпеці своїх літаків. 

Print Friendly, PDF & Email