«Укренерго» та Міністерство енергетики закликає Кабмін до введення надзвичайний стан на ринку електроенергії через призупинення постачання антрациту із зони АТО. Про це на засіданні антикризового штабу повідомили в.о. керівника «Укренерго» Всеволод Ковальчук і голова Міненерго Ігор Насалик.

За словами Насалика, всього на складах зараз знаходиться 927 тисяч тонн антрациту. Середньодобове споживання антрациту становить близько 30 тисяч тонн на добу.
«В середньому запасів антрациту вистачить приблизно на 40 діб. Але треба вважати, що на різних станціях різний запас вугілля і насправді це значення по антрацитових станціях коливаються від 14 до 100 днів за умови введення надзвичайного стану. Коли будуть спрацьовані ці залишки вугілля, ми не зможемо обійтися без обмеження споживачів, застосовуючи спеціальні графіки аварійних відключень»-, сказав Ковальчук.

«Тільки механізм набрання рішенням Кабінету міністрів надзвичайного стану дозволяє» Укренерго «по диспетчерської команді в будь-який час зупиняти, зменшувати або збільшувати генерацію, або, відповідно, опускати ту чи іншу одиницю обладнання в енергомережі», — додав він.

Нагадаємо, проблеми, що склалися в енергетичному секторі пов’язані з блокадою залізничних колій, з метою припинення постачання товарів з непідконтрольної Україні території Донбасу. Блокаду здійснюють активісти право радикальних рухів та ветерани АТО. Водночас, український прем’єр Володимир Гройсман заявив, що не бачить альтернативи постачанню вугілля з підприємств на непідконтрольному Донбасі. Також прем’єр вже заявляв, що вже в найближчі години питання про введення чи не введення режиму надзвичайного стану через ситуацію в енергетиці має бути вирішено.

Print Friendly, PDF & Email