У селищі Чонгар Генічеського району Херсонської області на кордоні з анексованим Кримом сталась бійка між військовими ЗСУ та учасниками блокади Криму. Інформація з різних джерел щодо бійки постійно оновлювалась, а самі повідомлення суперечили одне одному. Спочатку в ЗМІ з’явилась інформація про захоплення невідомими бази кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебіджихана. «За допомогою БТР був протаранений паркан розташування батальйону і намет, в якому перебували люди. Озброєні люди захопили розташування, весь особовий склад і тих, хто перебував в цей час на території, силою поклали на підлогу. За інформацією з місця подій, в розташуванні батальйону озброєні люди застосували вогнепальну зброю, роблячи попереджувальні постріли в повітря і по ногах», — йшлося у повідомленні.

Пізніше з’явилася заява оперативного командування «Південь»:

«На підрозділ Збройних сил України, що виконує бойові завдання в Херсонській області на кордоні з Кримом, намагалися здійснити атаку представники незаконного збройного формування».

Також, в повідомленні зазначалося, що ця заява зроблена у зв’язку з тим, що деякі ЗМІ опублікували повідомлення про те, що нібито ЗСУ напали на кримськотатарський батальйон «Аскер«.
Ситуація на Чонгарі була прокоментована і з російської сторони. Отже, депутат Держдуми від кримського регіону та колишній віце-прем’єр Криму Руслан Бельбек вважає, що причиною бійки став конфлікт між лідером Меджлісу кримських татар Мустафою Джемільовим та лідером табору учасників блокади Лєнуром Іслямовим. За думкою пана Бельбека, конфлікт стався через нечесний на думку Іслямова розподіл грантів з Туреччини, який начебто був привласнений лідерами Меджлісу, що викликало невдоволення Іслямова та його оточення. При цьому бійці ЗСУ виступили фактично як найманці Меджлісу, стверджує Руслан Бельбек.
Наразі конфлікт вичерпаний. Командир 34-го батальйону 57-ї бригади ЗСУ Дмитро Красильников вибачився перед кримськими татарами за бійку:
«Сподіваюся, що ми з вами далі будемо нести службу спільно. Все, що ми поламали, доведемо до ладу, все зробимо. І ще раз, за вчорашні нічні події приношу свої вибачення», — заявив він у ефірі кримськотатарського каналу ATR.

Print Friendly, PDF & Email