Будівництво газопроводу «Північний поток-2» дозволить Німеччині контролювати газовий ринок Європи. Про це в ефірі «5 каналу» заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

«На жаль, після створення цієї коаліції, ми можемо говорити про те, що позиція пані Меркель не така категорична щодо «Північного потоку-2». Вона розуміє, що її партнери по коаліції дуже в цьому зацікавлені, вона розуміє всі привабливі сторони існування цього «Потоку», а тоді, фактично, весь крупний ринок газу буде в Німеччині», — зазначила Зеркаль.

За її словами, Німеччина буде контролювати Європу повністю, включаючи Угорщину, решту маленьких країн, які будуть залежати від цін на цьому хабі. «Фактично, це є узурпування і привілегії в Європі», — додала вона.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик у понеділок зустрічатимуться з міністром енергетики Німеччини, де нададуть позицію України щодо «Північного потоку-2».

Нагадаємо, 3 травня 2018 року в Німеччині стартувало будівництво «Північного потоку-2» .

Print Friendly, PDF & Email