Рішення суду щодо євромайданівця Бубенчика може змінити не тільки його долю, але й долю нашої країни. Воно може поставити під сумнів легітимність того всього, що ми називаємо Революцією гідності. Про це в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Я переконаний, що рішення, яке, можливо, буде прийняте щодо Бубенчика, може змінити не тільки його долю, воно може змінити долю нашої країни. Це рішення може поставити під сумнів легітимність того всього, що відбулося на Майдані, того, що ми називаємо Революцією гідності», – зазначив В’ятрович.

За його словами, якщо єдиним засудженим із події на Майдані стане майданівець, який відверто зізнався в тому, що він готовий був піти на вбивство задля того, щоб захистити Майдан, то можна буде сказати що Революція гідності, на жаль, згортається.

«До цієї теми має бути дуже прискіплива увага суспільства. Можемо зрозуміти наших правоохоронців, прокурорів, які намагаються підходити до цього тихо, спокійно та неупереджено. Але разом із тим, без емоційного тла, в якому відбувалися ці події, зрозуміти важливість справедливої оцінки дій таких людей, як Бубенчик – є неможливо», – переконаний директор Інституту національної пам’яті.

Також пан В’ятрович вважає, що якщо засудять Бубенчика за вбивство і за незаконне використання зброї, то тоді зможуть засуджувати за використання зброї добровольців, які воювали до літа 2014 року, які, можливо, теж вбивали колишніх правоохоронців, що воювали за народні республіки.

«Таким чином, ми можемо запустити дуже серйозні незворотні зміни, які зіграють на користь Росії. Моя позиція полягає в тому, що ми повинні говорити про те, що сталося на Майдані як про початок відвоювання Україною своєї території, яке триває і зараз на Сході України в так званих ОРДЛО», – прокоментував гість програми.

Print Friendly, PDF & Email