Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявляє, що Україна наразі не має перспективи членства в Євросоюзі. Як передає кореспондент УНІАН, про це дипломат сказав на засіданні круглого столу «Європейський вибір України після Революції Гідності: можливості та проблеми».

Посол зазначив, що Туреччина має перспективу членства в ЄС, а Україна ні. «Туреччина з країнами Балкан є однією з країн, яка веде переговори, щоб приєднатися до Європейського Союзу. Вони мають чітку перспективу членства в ЄС. У випадку України — сьогодні немає перспективи членства в ЄС», — заявив посол.

«Мета, головна ціль нашої угоди про асоціацію полягає у тому, щоб сприяти політичній асоціації і економічній інтеграції, але не має перспетиви членства в ЄС», — сказав Мінгареллі. «Це є великим розчаруванням для наших українських партнерів, тому що вони хотіли би мати перспективу членства в ЄС, але наразі через низку причин, ЄС не мав змоги запропонувати цю перспективу членства», — наголосив він. При цьому, він не уточнив про які саме причини йде мова.

Раніше державний секретар США Майк Помпео заявив, що в альянсі є велика група країн, які очікують на дії з боку України, які дозволять їй претендувати на членство в НАТО.

Print Friendly, PDF & Email