Самопроголошені Донецька і Луганська Народні Республіки надаватимуть гуманітарну допомогу мешканцям підконтрольних Україні районів Донбасу. Про це сьогодні заявили Глави самопроголошених ДНР і ЛНР Олександр Захарченко та Ігор Плотницький на спільному брифінгу, що відбувся у Луганську.

«Нами було рішення реалізувати програму гуманітарної допомоги та екологічної безпеки для наших братів і сестер, які проживають в підконтрольних Україні районах Донбасу». Основними напрямками програми гуманітарної допомоги сепаратистські лідери вважають надання медичних послуг та освіти, здійснення соцвиплат ветеранам ВВВ, війни в Афганістані, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, тощо, та допомога розділеним сім’ям.

Для підтримки земляків створені гуманітарні фонди, програма допомоги включає спільні культурні, освітні, спортивні заходи за участю представників міст і сіл по обидва боки лінії зіткнення.

Захарченко та Плотницький відзначили, що підконтрольні української влади райони Донбасу поставлені на грань гуманітарної та екологічної катастрофи – зупиняються виробництва, падає рівень життя людей, в жалюгідному стані виявилися об’єкти інфраструктури.

«Ми наполягаємо на можливості інспектування силами МНС ДНР і ЛНР і нашими гуманітарними організаціями водовідливних комплексів діючих і закритих шахт, Попаснянського водоканалу, Лисичанського нафтопереробного заводу, підприємств« Зоря »(Рубіжне) та« Азот »(Сєвєродонецьк), КП« Вода Донбасу », фільтрувальних станцій, складів з хлором, Авдіївського коксохімічного заводу, «Азовсталь», Костянтинівського державного хімічного заводу, Дзержинського фенольного заводу », — додали лідери сепаратистів.

Вони також вимагають безперешкодного доступу гуманітарних організацій, що зареєстровані на території ОРДЛО на підконтрольну Україні територію для моніторингу об’єктів енерго-, водо- та газопостачання

Print Friendly, PDF & Email