З нового року в Казахстані відключать незареєстровані мобільні телефони, модеми й інші електронні пристрої, повідомляє Закон і Бізнес.

До 1.01.2019 всі жителі та суб’єкти господарювання країни повинні надати операторам стільникового зв’язку IMEI-коди своїх електронних пристроїв (смартфонів, планшетів, «розумних» годинників, модемів тощо), пов’язавши їх зі своїми ІІН і БІН (індивідуальним і бізнес-ідентифікаційним номерами). Ця вимога міститься в наказі Міністерства інформації та комунікації Казахстану. У тих, хто її не виконає, пристрої відключать від обслуговування.

Знання ІІН і БІН дає змогу отримати всю інформацію про фізичну або юридичну особу, включно з адресою та наявністю рахунків у банках. Представники влади запевнили жителів країни, що реєстрація задумана виключно для гарантування безпеки в рамках боротьби з екстремізмом і тероризмом.

Сама процедура обліку особливо не турбує громадян, але проходити її вони не поспішають. Інша справа, що в ефект від цього заходу вони майже не вірять.

Не вірять і в те, що поліція шукатиме вкрадені телефони. Фахівці вважають, що значно дієвішим буде контроль гаджетів, що ввозяться до Казахстану, і сплати податків. Вони переконані: метою цієї процедури є нагляд за важливими людьми й відстеження суспільних настроїв.

Print Friendly, PDF & Email