Третій президент України Віктор Ющенко взяв участь у програмі «Право на ліво» на польському каналі «Polsat», де спробував заступитись за історичну постать Степана Бандери, який на думку більшості поляків є беззаперечним злом.

Відповідаючи на запитання ведучого, Віктор Ющенко наполягав, що так само як кожен поляк, який боровся за незалежність Польщі, кожен українець який боровся за незалежність України є героєм. «Кожен поляк, який боровся за незалежність і свободу Польщі – польський герой. Так само це й для українців. Усі люди, які в різні періоди історії завданням свого життя зробили боротьбу за свободу України – мої герої»

Стосовно тем «Волинської різанини» та кількості жертв серед польського населення Віктор Ющенко зауважив, що для політиків дуже небезпечно оперувати мовою «цифр та маніпуляцій». Якщо розглядати україно-польські стосунки, виникає питання: з якого моменту ми це робимо. Під час Другої світової війни, або з подій трьохсотрічної давнини.

Також, Степан Бандера, за ствердженням Ющенка не має персонального відношення до масового вбивства поляків, оскільки у цей час знаходився у концтаборі, а тому не мав впливу на організацію. «Степан Бандера, який з 3 липня 1941 року перебував у концтаборі Заксенгаузен, якої шкоди завдав Польщі 1941 року? Що він зробив у 1942 році? Нічого. Він був у повній ізоляції, ні з ким не зв’язувався, і в 1943 та 1944 роках так само».

У той же час, пан Ющенко вибачився перед поляками за всі моменти нашої спільної історії, яки завдають болю «польським друзям», та закликав поляків поступати так само.

Реакція польського суспільства на інтерв’ю поки що невідома. Між тим, усі коментарі, що були залишені у публікації каналу були доволі скептичними та образливими. «Економіст» слідкуватиме за реакцією польського суспільства та обов’язково інформуватиме читачів щодо цього питання.

Print Friendly, PDF & Email