Перший український президент Леонід Кравчук вважає, що у 2014 році Україна була приречена на втрату Криму через безвладдя. Між тим він закидає владі відсутність політичної волі щодо утримання автономної республіки, оскільки остання навіть не зробила спроби чинити спротив під час анексії. Про це він заявив під час свого інтерв’ю каналу «112.Україна».

«Утримати Крим, коли в Україні було безвладдя, слабкі позиції і в центрі, і на місцях, а в Криму — тим більше …, було неможливо. Інша справа, що потрібно було зробити хоча б спроби. Ми ж, навпаки, називали героями тих, хто підставляв ліву щоку, коли його били по правій».

Також Леонід Кравчук фактично «зробив відкриття» в історії України та Росії, щодо трьохсотрічної культурно-духовної війни між нашими народами. «Культурно-духовна війна» між Росією і Україною почалася більше трьох століть тому, за часів Переяславської ради. «через яку ми, власне, втратили українську церкву і українську державу».

Між тим, слід нагадати, що після Переяславської Ради саме у Московському царстві була проведена релігійна реформа, яка змінила московський православний канон на той, що використовувався на території України. Реформа супроводжувалася масовим знищенням жителів Московії, яки продовжували дотримуватися «старовірських» канонів, а московську церкву очолили вихідці з України.

Print Friendly, PDF & Email