Місяць тому ЄС надав Україні перший мільярд євро із обіцяних у травні дев’яти. Другий транш має становити 5 мільярдів.

Рада Євросоюзу схвалила пропозицію Єврокомісії виділити Україні другий транш макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро, повідомляє мінфін Чехії у п’ятницю, 9 вересня.

«Після липневої домовленості про надання 1 млрд євро міністри фінансів ЄС у Празі домовилися прискорити наступну частину макрофінансової допомоги Україні у розмірі 5 млрд євро», – йдеться у повідомленні.

Глава мінфіну Чехії Збинек Станюра зазначив, що кошти підуть на «повсякденну діяльність держави і забезпечення роботи критичної інфраструктури в країні, такої як офіси, школи і лікарні».

Він додав, що «наполягатиме з позиції головуючої країни на швидкому узгодженні надання 3 мільярдів євро, для цього ми також маємо домовитися про розподіл цієї суми на кредити й гранти».

Зазначимо, Україна у серпні отримала рекордну фінансову допомогу – 4,6 млрд доларів. А всього з початку війни з Росією – 17,5 млрд.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email