Голова Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Ґроссі у п’ятницю, 9 вересня, виступив із зверненням щодо безпеки на Запорізькій АЕС та закликав створити зону ядерної безпеки і захисту.

«Обстріл призвів до повного знеструмлення Енергодара і поставив під загрозу безпечну роботу розташованої поблизу Запорізької атомної станції. Це має бути припинено, і терміново має бути узгоджене створення зони ядерної безпеки й захисту», – сказав він.

«Атомна електростанція ніколи не може бути пішаком у війні. Її доля не повинна вирішуватися військовими засобами. Наслідки таких дій є надто відчутними», – наголосив Ґроссі.

Він зазначив, що на цей момент малоймовірно, що надійне електропостачання за межами майданчика ЗАЕС може бути відновлено.

Ґроссі акцентував увагу на небезпеці для операторів і їхніх сімей, що ускладнює адекватне укомплектування станції.

«Усе це заразом значно збільшує ризик ядерної аварії», – додав глава МАГАТЕ.
—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email