Позицію України стосовно призначення керівником Інтерполу росіянина, чинного віце-президента Олександра Прокопчука підтримали в ЄС та США, передає УНН.
Зокрема, експерт з аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд написав у Твіттер «Неймовірно! Росія має бути виключена з Інтерполу через її зловживання червоними повідомленнями про політичні репресії та корпоративні рейди. Натомість президентом (Інтерполу — ред.) може стати віце-президент з Росії. Захід повинен залишити Інтерпол, якщо це станеться».
Депутат Європейського парламенту Ребекка Хармс у відповіла на його пост у своєму мікроблозі в Твіттер: «Я згодна з Андерсом Аслундом: якщо російський віце-президент стане керівником Інтерполу, держави ЄС мають вийти з Інтерполу». Заклик було адресовано верховному представнику ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріці Могеріні та президенту Європейської комісії Жан-Клоду Юнкеру.
З представників США свою думку висловив колишній посол США в Росії Майкл Макфол. «Я не можу повірити, що російський чиновник очолить головний офіс Інтерполу. Російський досвід щодо застосування верховенства права у себе вдома не вражає, і є доведений послужний список зловживання червоними повідомленнями та багатослівність політичних цілей», – написав він у соцмережі.
«Росія зловживає нормами Інтерполу більше, ніж будь-яка інша країна. Якщо ця російська пропаганда стане істиною, Інтерпол мертвий, і США повинні вийти з нього», – написав американський політик Говард Дін.
Як написав у Твіттер міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков Україна розгляне питання про призупинення свого членства в організації Інтерпол, якщо посаду президента організації отримає росіянин Олександр Прокопчук.
Питання зміни голови Інтерполу стало актуальним після того, як в жовтні стало відомо про зникнення президента Інтерполу Мен Хунвея. Повідомлялося, що президента не могли знайти після того, як він відправився в подорож на свою Батьківщину - Китай. Згодом стало відомо, що Мен Хунвея було затримано у Китаї через слідство через корупцію проти нього.